ГПУ показала звернення нардепів щодо викрадення грошей на реформи

Четвер, 17 березня 2016, 13:34

Генеральна прокуратура опублікувала на своєму сайті звернення низки депутатів, які просять розслідувати можливе викрадення грошей, наданих США для реформування ГПУ.

Крім того, згідно з повідомленням, відповідні звернення 50 нардепів були направлені до Сенату США та особисто сенатора Роберта Джонса Портмана, члена комітету з національної безпеки та справ уряду, бюджету, фінансово-економічних питань, з питань енергії та природних ресурсів.

"Повідомляємо, що Генеральна прокуратура України зобов’язана реагувати на випадки, що можуть потенційно вказувати на вчинення кримінальних правопорушень, та вживати всіх належних заходів реагування, і відповідні відомості будуть невідкладно внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – сказано у повідомленні.

Як відомо, про можливе викрадення цих грошей прокурор ГПУ Владислав Куценко заявив у середу. Він додав, що у рамках розслідування "будуть допитані співробітники прокуратури, високопоставлені наші співробітники, які відповідали за реформи".

Відповідальним за реформу прокуратури є заступник генпрокурора і прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе.

Ввечері посол США в Україні Джеффрі Пайєтт пояснив, що гроші були надані не напряму Генпрокуратурі. Вони були розподілені – 200 тисяч доларів були надані організації економічної співпраці і розвитку на розробку тестів для співробітників органів прокуратури, а ще 2 млн доларів – Міжнародній організації з розвитку і права, щоб надалі використати в реформі прокуратури.

Він також наголосив, що США бажають бачити від Генеральної прокуратури України реальну боротьбу з корупцією, а не "відкритий і агресивний опір реформам".

Українська правдаpowered by lun.ua