МЗС вимагає від Росії гарантувати безпеку українським дипломатам

Четвер, 17 березня 2016, 19:59

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони гарантувати безпеку перебування та пересування територією Росії українських дипломатів.

Про це йдеться у заяві відомства.

"МЗС України висловлює рішучий протест у  з фактом нападу невідомих осіб на консула Генконсульства України в Ростові-на-Дону, який перебував у службовому відрядженні в Грозному для участі у судовому процесі у справі незаконно утримуваних на території РФ громадян України Карпюка та Клиха", - сказано у заяві.

"Напад на особу, яка має дипломатичний імунітет, є кричущим порушенням всіх міжнародно-правових актів і свідчить про неготовність російської сторони гарантувати безпеку перебування на її території іноземних дипломатів", - вважають в МЗС.

У відомстві наголосили, що розцінюють "створювані російською владою перешкоди родичам, захисникам і свідкам, насильство та залякування усіх, хто вголос говорить про політичні переслідування українців в Росії" як намагання Кремля не допустити об’єктивного висвітлення судового фарсу у справі Карпюка, Клиха та інших українців, які стали політичними в’язнями.

"Вимагаємо від російської сторони негайно вжити заходів для забезпечення безпеки перебування та пересування територією РФ українських дипломатів, розслідувати інцидент та притягнути винних до відповідальності", - сказано у повідомленні.

Українська правдаpowered by lun.ua