Депутати просять КС розібратися з партійною диктатурою

Середа, 23 березня 2016, 11:20

49 народних депутатів просять КС розглянути конституційність змін до закону про вибори нардепів, який вводить "партійною диктатурою".

Про це повідомляє прес-служба  Конституційного суду.

Подання надійшло від 49 народних депутатів 22 березня.

Згідно з повідомленням, подання передано на вивчення до секретаріату суду.

У поданні депутати висловлюють думку, щодо неконституційності статті закону, які дозволяє після оголошення результатів виборів виключати кандидатів із виборчого списку за рішенням з'їзду партії. Депутати посилаються на те, що носієм влади є народ.

Депутати наголошують, що словосполучення, використане у Конституції - "результати народного волевиявлення, отримані через вибори", пояснюється законом про вибори, де вказано, що результатом виборів, зокрема є визначення в порядку черговості у виборчих списках партій осіб, обраних депутатами від партій.

"Результати народного волевиявлення, отримані через вибори – це  ніщо інше як схвалення та підтримка виборцями списку кандидатів від певної політичної партії, його персонального складу та черговості", - зазначено в поданні.

"Тому, якщо після оголошення результатів виборів з'їзд на власний розсуд вносить зміни до списку кандидатів, який було підтримано під час голосування – це означає, що з'їзд партії фактично перебирає на себе повноваження народу, як єдиного джерела влади, змінює рішення, прийняте виборцями та змінює результати цих виборів", - сказано в документі.

Оксана Коваленко, УПpowered by lun.ua