Депутати хочуть повернути ДАІ - ЗМІ

Понеділок, 28 березня 2016, 13:06

Народні депутати пропонують створити нову державну організацію, яка фактично стане виконувати всі ті основні функції, якими до недавнього часу відала ДАІ.

Про це пише "Автоцентр".

Як повідомляється, у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 4275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації і безпеки дорожнього руху".

Ключовою ідеєю цього документа є створення в Україні нового органу центральної виконавчої влади - Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху, який фактично буде виконувати всі ті основні функції, якими до недавнього часу відала ДАІ.

Так, зокрема, Нацагентство буде:

- здійснювати реалізацію державної політики в сфері організації та безпеки дорожнього руху і розробляти стратегію щодо підвищення рівня організації та безпеки дорожнього руху;

- готувати проекти законів, нормативно-правових актів у сфері дорожнього руху та його безпеки, а також відповідальності за їх порушення на території України;

- розробляти і узгоджувати вимоги до конструкції та технічного стану транспортних засобів;

- проводити наукові дослідження і навіть формувати власні бази даних, а також - користуватися базами інших держорганів, котрі контролюють безпеку дорожнього руху;

- розробляти і проводити узгодження єдиних вимог щодо проектування, будівництва, реконструкції, ремонту, утримання та охорони автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів.

Діяльність Нацагентства спрямовуватиметься і координуватиметься Кабінетом міністрів через міністра, що реалізує держполітику в сфері транспорту.

Нацагентство очолює директор, якого призначає Кабмін, терміном на 5 років, за результатами відкритого конкурсу.

А ось контроль за його діяльністю здійснює Наглядова рада, що складається з 10 членів, яких терміном на 2 роки делегують президент, профільні міністерства, а також - громадські організації, що працюють в сфері безпеки дорожнього руху.

Як стверджують автори законопроекту №4275, "він спрямований на збереження життя українських громадян, які гинуть і травмуються на дорогах України через відсутність координації роботи органів виконавчої влади на загальнодержавному та місцевому рівнях по реалізації комплексної і незалежної системи управління в сфері організації та безпеки дорожнього руху в Україні".

Економічна правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News