Японія стурбована військовою експансією Росії на спірних Курилах

Вівторок, 29 березня 2016, 01:03

Японія висловила Росії стурбованість планами останньої побудувати військово-морську базу на Курильських островах, предметі територіальної суперечки.

Про це заявив секретар японського уряду Есіхіде Суга, повідомляє Reuters.

Реакція японської влади послідувала за коментарями міністра оборони Росії Сергія Шойгу минулого тижня про те, що Москва розгляне можливість збільшення своєї військової присутності на Курилах шляхом будівництва військово-морської бази.

Японія претендує на південний край тихоокеанської гряди, яку називає "північними територіями", окуповану радянськими військами в кінці Другої світової. Суперечка досі заважає двом країнам підписати формальний договір про мир.

"Ми проінформували російську сторону по дипломатичних каналах про те, що ми стурбовані коментарями міністра оборони Шойгу", - сказав головний секретар кабінету міністрів Японії Есіхіде Суга.

"Ми також повідомили їм, що якщо це призведе до посилення російської військової інфраструктури на північних територіях, то це буде несумісним з позицією Японії і прикрим".

Шойгу пообіцяв, що Росія в цьому році розмістить на Курильських островах ряд новітніх ракетних комплексів і безпілотних літальних апаратів.

Нарощування російської військової потужності на Далекому Сході відбувається в момент, коли Японія зайнята південним напрямком оборони, шукаючи шляхи як краще протистояти морської експансії Китаю.

У понеділок введено в дію радіолокаційну станцію в Східно-Китайському морі, яка дасть Японії можливість постійного збору розвідданих поблизу оспорюваних Токіо і Пекіном островів. Це викликало гнівну реакцію з боку Китаю.powered by lun.ua