Лукаш каже, що в ГПУ призупинили слідство у її справі

Понеділок, 7 березня 2016, 00:37

Генеральна прокуратура України призупинила слідство в рамках кримінального провадження, відкритого проти колишнього міністра юстиції Олени Лукаш.

Про це вона заявила в ефірі одного з телеканалів, повідомляє dt.ua.

"Генеральною прокуратурою України припинено слідство по моїй справі. Зупинено для надання міжнародно-правової допомоги. Що це означає простими словами? Це означає, що ГПУ вичерпала себе, втомилася, не може передати справу в суд, але і закрити справу не може", – сказала Лукаш.

У той же час, як стверджує екс-глава Мін'юсту, прокуратура "забула попередити" Раду Європейського Союзу (ЄС) про зупинення слідства, тому Брюссель продовжив майнові санкції проти неї ще на рік.

Лукаш заявила про намір оскаржити ці незаконні, на її думку, санкції в Європейському суді в Люксембурзі.

Як відомо, Служба безпеки повідомила про "спецоперацію" із затримання Лукаш 5 листопада. Згодом з'ясувалось, що Лукаш до того постійно перебувала в Києві і жила в будинку своєї матері.

6 листопада Печерський суд обрав Лукаш запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою звільнення під заставу 5,1 млн гривень. Заставу за неї вніс Новинський.

Згодом Печерський райсуд Києва повернув Новинському частину застави в розмірі 2,56 млн гривень, внесеної за Лукаш.

ГПУ підозрює Лукаш у заволодінні коштами державного бюджету в розмірі 2,5 млн грн та вчиненні службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки під час її перебування на посаді міністра юстиції.

28 грудня Солом'янський суд Києва скасував запобіжний захід щодо Лукаш і зняв з неї процесуальні обов'язки.powered by lun.ua