Мусій: На посаду голови МОЗ розглядають три кандидатури

Четвер, 14 квітня 2016, 00:04

З усіх кандидатів на посаду глави МОЗ наразі розглядають лише заступників міністра Віктора Шафранського і Роман Ілика, а також директора Інституту серця Бориса Тодурова.

Про це заявив глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олег Мусій.

"З усіх запропонованих кандидатур залишилося кілька: зокрема заступник міністра Шафранський, в тому числі заступник міністра Ілик і директор Інституту серця Тодоров", - повідомив він журналістам у середу.

За словами Мусія, зобов'язання з реформування системи охорони здоров'я взяв на себе комітет з питань охорони здоров'я Верховної Ради.

"Я вважаю, що зараз би оптимальним варіантом було призначити міністра, який буде відповідати за поточний стан справ. А реформи ми будемо робити з комітетом самі, відповідні закони вже готові, нам міністр для цього не потрібен", - сказав він.

"Я вважаю, що парламент має зобов'язання щодо впровадження реформ через зміни в законодавстві", - додав Мусій.

Відповідаючи на запитання про те, кого він може порекомендувати на посаду міністрів, парламентарій зазначив, що, на його думку, найбільш вдалою кандидатурою було б призначення главою відомства нинішнього глави департаменту охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігоря Ващенюка.

"Я вважаю, що це досвідчена кандидатура, у якого 10 років досвіду керівництва департаментом охорони здоров'я області, він є наймолодшим керівником департаменту, у нього західна освіту, знаю його по роботі в міністерстві - це був один з найкращих фахівців обласного рівня", - сказав Мусій.

Другою кандидатурою він назвав керівника департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної держадміністрації Ігоря Македонського, а третьою кандидатурою він назвав директора департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної держадміністрації Віктора Лисака.

"Всі ці люди не будуть влазити в реформування, а будуть займатися порятунком поточної ситуації, тому що вона катастрофічна і критична", - додав Мусій.

Як відомо, 13 квітня коаліція затвердила склад нового уряду, окрім міністра охорони здоров'я.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua