"Заморожування" видобутку нафти: потрібно "більше часу"

8150 переглядів
Неділя, 17 квітня 2016, 21:26

Зустріч представників нафтовидобувних держав, де планувалося узгодити "заморожування" рівня видобутку нафти, завершилася без підсумкового рішення. 

Про це ввечері 17 квітня повідомляє АР.

"Учасники зустрічі нафтовидобувних країн на саміті у Катарі заявили, що для рішення про "заморожування" видобутку потрібно "більше часу", - йдеться у повідомленні. 

Наступна зустріч учасників перемовин орієнтовно відбудеться у Відні у червні. 

Як відомо, очікувалося, що підсумком зустрічі стане документ, який передбачатиме участь у "заморожуванні" видобутку всіма державами, що входять до ОПЕК  - рівень видобутку до жовтня мав залишитися на рівні січня 2016 року.

Передбачалося, що угода буде враховувати позицію Ірану, який раніше заявив про намір повернути досанкційний рівень видобутку нафти у 4 млн барелів на добу.  

При цьому Саудівська Аравія не планувала обмежувати видобуток нафти, якщо на зустрічі у Катарі інші виробники, у т.ч. Іран, не погодяться на замороження обсягів. Reuters повідомляв, що Саудівська Аравія в останній момент запропонувала внести зміни в угоду, з якої зникло уточнення про обсяги "на рівні січня".

Представники Ірану участі у зустрічі не брали.  На думку іранського міністерства енергетики, приєднатися до заморожування зараз для Ірану означало б "самому накласти на себе санкції".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua