ПАРЄ відмовилася від окремих дебатів у справі Савченко

Понеділок, 18 квітня 2016, 11:32

Парламентська асамблея Ради Європи перенесла дебати щодо українки Надії Савченко на 21 квітня.

Про це повідомив у понеділок голова постійної делегації України в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв.

"ПАРЄ перенесла дебати по Савченко на четверг. Буде підготовлена спеціальна частина доповіді щодо полонених. Не забудуть і інших українських в'язнів Кремля", написав він у Facebook.

Водночас кореспондент "Європейської правди" повідомляє, що запит на термінові дебати у справі Савченко зник з перелік питань порядку денного, наданого до затвердження весняної сесії ПАРЄ.

Натомість в документі додані кілька нових запитів на дебати, зокрема – щодо офшорних скандалів, пов’язаних з публікаціями Panama Papers. Запит на термінові дебати поданий з питання міграційної кризи та угоди Туреччини з ЄС.

Це означає, що питання Савченко не буде розглянуте на сесії окремим питанням, пори наполягання української делегації в ПАРЄ та попри те, що раніше РЄ планувала такий розгляд.

Водночас, зазначається, що питання незаконного ув’язнення Савченко все ж буде обговорене в четвер серед інших "українських питань", в рамках доповіді "Гуманітарні питання щодо осіб, захоплених під час війни в України".

Раніше планувалося, що на цій сесії відбудеться окремий розгляд обидвох українських питань, що підтверджується повідомленням на сайті ПАРЄ.

Висока імовірність, що окремі дебати по Савченко зняли з процедурних мотивів – за правилами ПАРЄ, проводити термінові дебати можна лише щодо питань, які вже не є предметом розгляду сесії в рамках порядку денного.

Однак українська делегація подала питання Савченко до порядку денного, попри вже заплановані "загальні дебати". powered by lun.ua