У середу в ЗСУ може закінчитися дизпаливо

Понеділок, 18 квітня 2016, 13:49

В Збройних силах дизельного палива літніх сортів залишилося на 3 доби.

Про це свідчить офіційне звернення начальника Тилу ЗСУ, текст якого є у розпорядженні "Української правди".

В документі вказується, що в армії склалася "критична ситуація із забезпеченням дизпаливом літніх сортів".

Зазначається, що в разі не надходження такого палива до 20 квітня, заправлятися будуть дизельним арктичним пальним. При цьому, як йдеться у документі, будуть повністю використані "непорушні запаси дизпалива".

Цю інформацію також підтвердила Тетяна Доманова з числа  "волонтерського десанту" у ЗСУ, яка є одним із розробників законопроекту №4288 щодо закупівель в армію. За її словами його прийняття допоможе вирішити проблему.

Доманова зазначила, що 1 квітня закінчився експеримент, за яким "Міноборони здійснювало закупівлю на експериментальній основі через електронні торги і електронний аукціон".

Вона нагадала, що в кінці минулого року був прийнятий закон "Про державні закупівлі". Проте, за її словами, наразі закупівлі на армію через систему "Prozzoro", яка почала повноцінно діяти з 1 квітня, не можуть здійснюватися.

"Ми передбачили в цьому законі (4288 – ред.), що Міністерство оборони буде мати окремий закон для закупівель", - сказала вона.

Як відомо, 1 квітня всі міністерства, відомства і найбільші державні компанії перевели закупівлі в електронну систему ProZorro у зв'язку з набранням чинності закону "Про публічні закупівлі".

Українська правда