Свобода висловлювань і ЗМІ в Криму під загрозою – ОБСЄ

Середа, 20 квітня 2016, 01:14

В ОБСЄ висловили занепокоєння через загрозу свободі висловлюваннь і засобів інформації в окупованому Росією українському Криму.

Про це заявила представник ОБСЄ у справах свободи засобів інформації Дуня Міятович, йдеться у повідомленні на сайті організації.

Зокрема, занепокоєння викликає залякування кримського журналіста Миколи Семени. Згідно із повідомленнями,  у вівторок вранці його помешкання в Сімферополі обшукали, його комп’ютерне обладнання вилучили, самого журналіста затримували на кілька годин і відпустили під підписку про невиїзд.

"Це затримання свідчить про нагальну необхідність покласти край свавільній практиці змушування мовчати журналістів у Криму", – наголосила Міятович.

Вона також звернула увагу, що схожі акції залякування були здійснені цього ж дня і проти кількох інших мешканців Криму, зокрема, проти фотографа Леньяри Абібулаєвої чи проти Руслани Люманової.

Раніше у вівторок Мінінформ закликав МЗС України, міжнародні організації та представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ відреагувати на обшуки у журналістів та інші правопорушення в Криму.

Як відомо, у Криму провели обшуки у журналістів "Крим. Реалії", зокрема у будинку журналіста Миколи Семени, проти нього порушили кримінальну справу.powered by lun.ua