25.06

Банківський форум

Комітет схвалив законопроект по ГПУ, яким незадоволений Луценко

Середа, 20 квітня 2016, 17:11
Комітет схвалив законопроект по ГПУ, яким незадоволений Луценко

Профільний комітет Верховної Ради схвалив законопроект, який дозволяє очолити ГПУ людині без юридичної освіти.

Про це повідомляє кореспондент Української правди.

На засіданні комітету проект закону 4481 авторства Паламарчука, Развадовського підтримали 10 народних депутатів. 

Законопроект 4481 передбачав 5 років стажу роботи в галузі права, але депутат Король запропонував комітету скоротити цей строк до трьох років стажу. Члени комітету його підтримали. За проект закону проголосували 10 членів комітету.

Водночас, як заявив нардеп від Народного фронту Антон Геращенко, у претендента на посаду генпрокурора Юрія Луценка немає передбаченого цим законопроектом досвіду роботи в галузі права.

 
Порівняльна таблиця законопроекту 4481
Документ УП

Щодо другого законопроекту - 4469 - авторства Князевича, Алєксєєва - то цей законопроект комітет 9-ма голосами відправив на доопрацювання. 

За словами Геращенка, саме цей законопроект дозволяє Луценку очолити ГПУ. 

Сам Юрій Луценко в ефірі 112 каналу також заявив, що голосував за законопроект Алєксєєва. 

"Таким чином майбутній прокурор може бути людиною з-поза системи, однак він не зможе взяти в команду таких самих людей з-поза системи", - сказав Луценко про схвалений законопроект 4481. 

"Я розчарований рішенням комітету, більше того, його (законопроект 4469 – УП) не можна буде змінити у Верховній Раді, бо законопроект не просто відхилено, а повернуто назад розробникам", - зазначив Луценко.

За словами Луценка, цей законопроект більше не може бути предметом розгляду у Верховній Раді. "Коли законопроект повертається, він знімається з розгляду. Колеги все добре придумали", - пояснив він. 

 
Порівняльна таблиця законопроекту 4469 Князевича, Алєксєєва
Документ УП

Як відомо, до Верховної Ради внесли два законопроекти про внесення змін до закону про прокуратуру, які дозволять очолити Генпрокуратуру особі без юридичної освіти. На посаду генпрокурора претендує голова фракції БПП Юрій Луценко. 

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: