Кандидат на командувача НАТО в Європі за надання Україні летальних озброєнь

П'ятниця, 22 квітня 2016, 07:41

Сполученим Штатам слід надати Україні озброєння, яке дозволить їй захистити суверенітет в умовах, коли Росія продовжує військові дії проти цієї країни.

Серед зброї, необхідної Україні для захисту свого суверенітету, є також протитанкові ракетні комплекси Javelin, здатні вражати добре захищені цілі.

Про це заявив генерал армії США Кертіс Скапарротті на слуханні в комітеті у справах силових структур Сенату США, пише Радіо Свобода.

Серед зброї, необхідної Україні для захисту свого суверенітету, є також протитанкові ракетні комплекси Javelin, здатні вражати добре захищені цілі.

Як повідомляється, Скапарротті є кандидатом на посаду головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі і командувача військ США в Європі, підтримує оголошені раніше плани постійної дислокації в Європі додаткової танкової бригадної тактичної групи військ США, щоб протистояти агресивним діям Росії.

Також він висловився за те, щоб дислокувати в Середземному морі авіаносець США, щоб цим дати "стратегічний сигнал" Росії, а також Іранові.

У США багато політичних і військових діячів виступають за надання Україні летальної зброї. Зокрема, нинішній головнокомандувач об’єднаних сил НАТО в Європі і командувач військ США в Європі генерал Філіп Брідлав, який ближчим часом завершує роботу на цих посадах і якого має замінити Кертіс Скапарротті, теж рекомендував владі США не обмежуватися лише нелетальною військовою допомогою Україні.

Як відомо, в оборонному бюджеті США на 2016 рік передбачене надання 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні, з них 50 мільйонів може бути використано на оборонні озброєння.

Навесні 2016 року США ще збільшили суму коштів на військову допомогу Україні. Але йдеться лише про дозвіл президентові США надавати Україні оборонні озброєння, а не про вимогу до нього.

Президент США Барак Обама заявляє, що виступає за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України. Його адміністрація наразі відмовляється надавати Україні зброю летальної дії. Щоправда, при цьому у Вашингтоні щоразу наголошують, що це рішення не остаточне і може бути змінене в разі ескалації агресії Росії.

Американські переносні протитанкові ракетні комплекси "Джавелін" (Javelin) діють за принципом самонаведення і здатні ефективно вражати сучасні танки й іншу броньовану техніку, бункери тощо. Перевагою комплексу є відсутність потреби здійснювати наведення протягом польоту ракети і здатність вражати ціль згори, де бронетехніка менш захищена. Недоліками є велика вага комплексу (понад 20 кілограмів, і для його перенесення потрібні двоє бійців), неможливість відкоригувати курс ракети після пуску, а також висока ціна (майже 250 тисяч доларів за багаторазову прицільно-пускову установку, майже 100 тисяч доларів за кожну ракету в пусковому контейнері).powered by lun.ua