Деканоідзе нарікає, що в працівників Нацполіції мала зарплата

П'ятниця, 22 квітня 2016, 12:13

Глава Національної поліції Хатія Деканоідзе сподівається, що політична еліта України приступить до реалізації реформ всієї правоохоронної і судової системи країни.

Про це вона сказала, виступаючи в п'ятницю в Києві в ході парламентсько-громадської платформи "Взаємодія поліції з суспільством в контексті реформ в Україні та досвіду Європейського Союзу", передає "Інтерфакс-Україна".

Деканоідзе звернула увагу на необхідність високої зарплати правоохоронцям як основи мотивації в роботі.

"Поліцейський, людина, яка працює в розшуку, в іншому департаменті, повинен відчути мотивацію... Я багато про це кричу... Не може працювати слідчий на 4 тисячі гривень", - сказала вона.

За словами глави Нацполіції, незважаючи на підвищення зарплати після переатестації, це питання все ще залишається актуальним, оскільки оплата праці не знаходиться на належному рівні, що знижує мотивацію.

"Зарплата - найважливіший виклик для Національної поліції", - переконана вона.

Деканоідзе підкреслила, що тільки реформування всієї правоохоронної і судової системи в країні може дати результат, реформи тільки в поліції не принесуть очікуваного результату.

"Є один великий виклик, який мене, як голову Нацполіції, дуже турбує, сподіваюся, що це турбує і все суспільство. На жаль, якщо не буде синхронної роботи правоохоронної системи, то у нас нічого не вийде. Реформувати тільки поліцію?... Чи не вийде... якщо судова система не буде реформуватися, якщо прокуратура не стане справжньою ланкою боротьби з корупцією", - висловила думку Деканоідзе.

За її словами, реформи правоохоронної та судової системи поки носять скоріше декларативний характер.

"Ми нарешті повинні перестати декларувати... Як ми можемо довіряти правоохоронній системі, якщо ланки не працюють синхронно", - сказала глава Нацполіції.

Вона також поскаржилася на те, що суди відновлюють на посадах в МВС "найбільш одіозних кадрів".

Проводячи паралель з реформами в Грузії, Деканоідзе звернула увагу на те, що в цій країні реформа поліції проходила одночасно з реформою прокуратури і судової системи.

"Я сподіваюся, що все-таки що наша політична еліта, і ми всі будемо робити те, що ми декларуємо вже роками, а не просто чекати, що один щось зробить, а інший нічого не зробить, а потім ніхто вже нічого робити не буде, так як всі забудуть, про що всі говорили", - підсумувала вона.powered by lun.ua