У справі Кернеса допитали нардепа Геращенка

Понеділок, 25 квітня 2016, 22:42

У Київському райсуді Полтави в понеділок продовжилося слухання у справі щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців.

Як повідомив адвокат мера Олександр Гунченко, в якості свідка обвинувачення був допитаний народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.

"З нашої точки зору, він не є свідком у справі в класичному розумінні, оскільки не був безпосереднім учасником подій", - сказав Гурченко кореспонденту "Інтерфакс-Україна".

На засіданні суду в понеділок адвокати Кернеса також заявили, що вважають публікації матеріалів досудового слідства на сторінці Геращенка в Facebook і його коментарі в пресі порушенням презумпції невинуватості щодо їхнього підзахисного і тиском на суд.

"Я є громадянином України, це перше, друге - я є свідком у справі. Я дотримуюся тих правил, які є для громадян України і для свідків. Я кажу правду, я можу давати свої оцінки, в тому числі публічні того, що відбувається, не розголошуючи матеріалів слідства. Матеріалів слідства я не розголошую ", - заявив Геращенко журналістам після засідання.

Наступне засідання суду призначене на 16 травня. Суд продовжить допит свідків звинувачення.

Як відомо, невідомі 25 січня 2014 року напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові.

У той же день депутат Харківської облради від ВО "Батьківщина" Іван Варченко заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ".

Пізніше відділ зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст.27, ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст.27 ч.2 ст.127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст.27 ч.1 ст.129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування.

26 березня Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса і двох його охоронців.

2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину ухвали про перенесення розгляду справи Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування