Горбатюк: Є підстави для оскарження результатів конференції прокурорів

Середа, 27 квітня 2016, 22:22

Вже є підстави для оскарження результатів Всеукраїнської конференції працівників прокуратури.

Про це заявив керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, повідомляє Громадське ТБ.

"Підстави для оскарження рішення всеукраїнської конференції вже наявні", - зазначив він, уточнивши, що були "порушення процедурних питань, неприйняття регламенту тощо".

За словами Горбатюка, якщо рішення Всеукраїнської конференції прокурорів будуть оскаржені, виникне ситуація, "коли не буде цих органів самоврядування і жодні питання призначення-переведення вирішуватись не будуть".

Горбатюк повідомив, що відсутність ухваленого на конференції регламенту, як того вимагає закон "Про прокуратуру", призвела до того, що делегати не знали, за кого голосувати.

"Вчора було 108 кандидатів. І для того, щоб прийняти рішення хто є найбільш достойним, їх треба було заслухати. Я висловлював таку пропозицію, але вона навіть не була поставлена на голосування. Відповідно делегати не бачили, за кого ж голосувати...", - сказав він.

"І звичайно, наступний розвиток подій дає можливість дійсно підозрювати, що є певне маніпулювання, тому що ніхто не знав про людей — а потім певна кількість людей набирає практично однакову кількість голосів. Плюс помножимо на ті чутки, що начебто є списки, які вказують за кого саме голосувати", — розповів керівник управління спецрозслідувань.

Оскаржувати рішення, за словами Горбатюка, буде потрібно і якщо підтвердиться інформація про розсилання делегатам повідомлень із вказівками за кого голосувати.

Як відомо, джерела Громадського ТБ раніше повідомляли, що напередодні таємного голосування 26 квітня делегати отримали смс-повідомлення з вказівками, за кого голосувати.

Водночас самі делегати кажуть, що їм нічого не відомо про такі повідомлення. Однак вони зізнаються: про кандидатів, зокрема і тих, що отримали найбільшу підтримку, знають замало.

Згідно із законом "Про прокуратуру" Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія має складатися з 11 членів, при цьому 5 з них буде призначати Всеукраїнська конференція працівників прокуратури, 3 будуть призначені від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Також до складу комісії входитимуть двоє вчених, яких призначає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, і один адвокат від з’їзду адвокатів України.

Раніше Всеукраїнська конференція прокурорів вже обрала 3 членів кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.powered by lun.ua