Заборона Меджлісу "зламала" лише чотирьох членів – Чубаров

Четвер, 28 квітня 2016, 15:11

Меджліс кримськотатарського народу був готовий до заборони його російською владою, тому швидко та чітко організував роботу органу зі штаб-квартирою в Києві.

Про це розповів лідер Меджлісу кримськотатарскього народу Рефат Чубаров, який цього тижня перебуває в Берліні.

"Ми були готові до цього", - сказав він "Укрінформу".

Ще 19 лютого Чубаров провів засідання Меджлісу і було прийняте рішення оголосити надзвичайний режим діяльності в той момент, коли діяльність Меджлісу, Курултаю і інших органів національного самоврядування в Криму буде неможливою.

За словами Чубарова, все було продумано. Головний офіс Меджлісу базується тепер у Києві. В складі Меджлісу створена Особлива нарада, до якої увійшли його голова, члени, які постійно перебувають на материковій Україні, а також лідер кримських татар Мустафа Джемільов.

"Зрозуміло, що приймаючи рішення, ми будемо виходити з того, в яких умовах знаходяться наші товариші. Ми не будемо покладати на них такі завдання, які будуть нести для них пряму загрозу", - підкреслив Чубаров.

Він вважає, що за забороною Меджлісу можуть бути індивідуальні репресії щодо майже 2,5 тис. представників органів національного самоврядування кримських татар.

"Окупанти не пробачають і не пробачать кримським татарам те, що вони виступали проти вторгнення російських військ. І вони обрали кримських татар як об'єкт системних репресій. Вони витісняють кримських татар", - переконаний Чубаров.

Він також сказав, що з 33 членів Меджлісу "зламалися" четверо, решта тримаються. За його словами, вісім зараз перебувають на материку, решта в Криму.

Як відомо, 26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

Меджліс - представницький орган кримських татар, подібний до парламенту.powered by lun.ua