Адвокат: слідчий пригрозив "загубити" український паспорт Афанасьєва

Четвер, 28 квітня 2016, 17:25

Російський слідчий у справі засудженого в РФ українця Геннадія Афанасьєва, якого утримують у російській в'язниці, погрожував йому "втратою" українського паспорта.

Про це в інтерв'ю для "Української правди" заявив адвокат Афанасьєва Олександр Попков.

За його словами, 25 березня до Афанасьєва "приїжджав оперуповноважений карного розшуку, якийсь товариш Гусєв і вимагав від нього письмові пояснення, нібито на закордонному паспорті – не Генин підпис, а також вимагав залишити вільні підписи нібито для проведення експертизи".

"Гена відмовився, на що Гусєв пригрозив, мовляв, твій паспорт на експертизі "раптом загублять", а новий ти вже не зробиш, бо консула до тебе не допустять", – сказав Попков.

За його словами, на підставі того, що Афанасьєв начебто є громадянином Росії, до нього відмовлялися допускати консула, який пізніше і привіз український закордонний паспорт Афанасьєва.

"Тим не менше, після цієї заяви український консул особисто привіз і здав у канцелярію закордонний паспорт громадянина України Афанасьєва Геннадія Сергійовича. Але МЗС Росії відповів, що справжність паспорта викликає у нього сумніви, тому документ буде направлений на експертизу", – сказав Попков.

Раніше Афанасьєву примусово нав'язали російське громадянство. Сам він заявляв, що є громадянином України, і спроби нав'язати йому громадянство РФ робляться проти його волі.

Український МЗС висловив з цього приводу протест.

Кримчанин Геннадій Афанасьєв був засуджений в Росії по так званій "справі Олега Сенцова". Його засудили до 7 років колонії.

Українська правдаpowered by lun.ua