Афанасьєва і Солошенка раптово етапували до Москви

Середа, 11 травня 2016, 22:40

У Москву етапували засуджених в Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, на яких у РФ прийшов запит про видачу їх Україні.

Про це повідомила член громадської спостережної комісії Москви Зоя Свєтова, пише "Інтерфакс-Україна".

"Вони прибули до Москви 2 травня: Афанасьєв прилетів на літаку з Сиктивкара, а Юрій Солошенко приїхав на поїзді з Нижнього Новгорода", - сказала вона.

За словами Свєтової, члени її організації відвідали українців у СІЗО "Лефортово".

"Що вони там роблять - ніхто не знає. Офіційна версія полягає в тому, що вони туди приїхали відповідно ст. 77.1 Кримінально-виконавчого кодексу РФ, тобто для проведення слідчих дій і судових розглядів", - сказала вона.

Вона зазначила, що "поки ніяких слідчих дій з ними не проводилося".

За її словами, самі українці теж не знають, навіщо їх привезли в Москву.

Тим часом, на її думку, "мало сумнівів, що етапування двох українських в'язнів в один день не пов'язані один з одним".

Як відомо, 1 травня стало відомо, що засуджений в РФ українець Геннадій Афанасьєв, якого утримують у російській в'язниці, підписав документи,  необхідні для його екстрадиції в Україну.

Афанасьєв і Солошенко були засуджені в Росії по так званій "справі Олега Сенцова". Афанасьєва засудили до 7 років колонії, він відбуває покарання у колонії в Республіці Комі.

Адвокат іншого українця, що проходить по цій – Олександра Кольченка, Світлана Сидоркіна припускала, що документи для екстрадиції підписав і Солошенко.powered by lun.ua