Гройсман планує "агресивні" кроки і боротьбу з бар’єрами чиновників

Понеділок, 16 травня 2016, 09:57
Гройсман планує агресивні кроки і боротьбу з бар’єрами чиновників

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що подальший план дій уряду буде спрямований на поновлення зростання національної економіки.

"Пройшли ми певний етап входження у справи, а зараз ми працюємо і завершуємо нашу роботу над операційним планом", – сказав він у традиційному відеозверненні в понеділок.

"Пріоритетне завдання сьогодні – відновлення зростання національної економіки. Для цього ми визначили декілька базових речей, де ми сьогодні наводимо порядок", – сказав прем’єр.

Він згадав про митницю, "де у нас є сьогодні величезні виклики, які, з одного боку, забезпечують тіньову економіку, а з іншого боку не дають можливості розвиватися власному виробнику".

"Ми сконцентрувалися і сьогодні вже є певні кроки щодо агресивної, я би сказав, програми дій щодо власного видобування газу для України – це буде наша повна енергонезалежність", - заявив Гройсман.

За його словами, Кабінет міністрів працює в різних сферах.

"Наводимо порядок із монополіями. Ми маємо вивільнити і дати національній економіці можливості розвиватися", – сказав прем’єр-міністр.

"Дуже багато є напрямків, які ми можемо розвивати. Ми почали концентрувати зусилля на будівництві і ремонті доріг. Я переконаний, що за 2-3 роки ми створимо якісне дорожнє господарство України, побудуємо дорожні коридори, за якими можна буде розвивати логістичні, транспортні можливості", – заявив він.

"Але для цього нам потрібно вивільнити нашу економіку із тих бар’єрів, які створюють штучно чиновник. На превеликий жаль, сьогодні чиновники зачасту роблять те, що не повинні робити, а те, що повинні робити, просто не роблять, ігноруючи безпосередньо свої повноваження", – сказав Гройсман.

Він відзначив, що через митницю, наприклад, неможливо завезти якісні ліки. "З іншого боку, якщо ми хочемо щось експортувати за кордон, чиновники роблять бар’єри, які не дають можливості розвивати свій власний бізнес – це на прикладі горіхів", - заявив прем’єр.

"Чиновники інколи створюють штучні проблеми і роблять середовище фактично неконкурентним. Від цього хто страждає? – безпосередньо споживач. Тому такі бар’єри треба руйнувати – і ми їх зруйнуємо", – запевнив Гройсман.

Також прем’єр згадав про так звану "горіхову мафію", яка блокує імпорт.

"Люди вирощують власну продукцію, хочуть продати її за кордон, за валюту – валюту ввести в Україну, і не можуть цього зробити, тому що деякі чиновники починають вимагати якісь довідки, сертифікати про погодження і все інше. Це абсолютно неприпустимо", – заявив Гройсман.

"І ці бар’єри треба зруйнувати, щоб економіка розвивалася. Всі країни розвиваються, бо там є правила, які ніхто не порушує, і всі перед законом рівні", – сказав він.

"Це виклики для нового уряду, коаліції – але я певен, що ми ці виклики здолаємо і зробимо таку систему, яка дозволить країні розвиватися", – додав прем’єр.

Олена Рощенко, УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: