В Чечні відбулися дебати у справі Карпюка і Клиха

Вівторок, 17 травня 2016, 16:30

У столиці Чечні Грозному відбулися дебати в справі українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, яких звинувачують у злочинах під час Чеченської війни.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Антон Наумлюк.

"Адвокати закінчили виступ в дебатах. Марина Дубровіна проаналізувала обставини загибелі та поранень потерпілих. Щодо 10 загиблим взагалі немає документальних свідоцтв смерті. Адвокат вважає, що їх потрібно виключити з обвинувачення", – повідомив він.

За словами журналіста, адвокат Клиха Дубровіна заявила, що її підзахисний ніколи не був у Чечні, а всі звинувачення побудовані на заявах лише однієї людини на прізвище Малофєєв.

Про це нагадав також адвокат Ілля Новіков.

"Ідея звинуватити Карпюка і Клиха в загибелі російських військових з'явилася не тут, не в Чечні. Це придумали сторонні люди, які в 2014 році визнали необхідним, спираючись тільки на свідчення Малофєєва, засудити українців за те, чого вони не скоювали. Вашими руками ці люди хочуть довести це до кінця", – заявив він.

"Є різниця між твердженнями "воювали українці", що правда, і "воювали Карпюк і Клих", що неправда", – додав він.

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк у часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк наприкінці 1994 року і на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орел. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані.

У лютому в Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав Карпюка і Клиха політичними в'язнями.

Українська правдаpowered by lun.ua