Карпюк в останньому слові заявив, що його синові погрожували тортурами

8497 переглядів
Вівторок, 17 травня 2016, 21:27

Українець Микола Карпюк, виступаючи перед присяжними Верховного суду Чечні з останнім словом, розповів про погрози застосувати тортури до його малолітнього сина.

Про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" Антон Наумлюк.

"Карпюк виступив сьогодні з останнім словом - одним з найбільш проникливих і щирих, що я чув в судах. Говорив про те, що його судять не за події 20-річної давності, а тому що він українець, і через те, що Росія зробила з його Батьківщиною зараз", - написав журналіст на своєму Facebook.

"Говорив, що не відчуває ніякої злості до тих, хто його катував і змусив обмовити себе. Розповів про тортури, про те, як його залякали в результаті, що з малолітнім сином будуть робити те ж, що і з ним. Передавав подяку українцям, які підтримують його: він відчуває цю турботу", - додав Наумлюк.

"Клих, при всіх проблемах сприйняття, сказав точно і виразно, що ніколи до цього процесу не був в Чечні і в жлдних боях участі не брав. Показав сліди від тортур, яких зазнавав протягом місяців під час слідства", - розповів журналіст.

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані.

У лютому в Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

Українська правдаpowered by lun.ua