Комітет радить депутатам підтримати доопрацьований закон про квоти на радіо

Середа, 18 травня 2016, 22:54

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав законопроект №3822 про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах.

Про це повідомила прес-служба "Народного фронту".

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді схвалити законопроект №3822 за основу з подальшим врахуванням пропозицій народних депутатів. Аналогічне рішення прийняло Головне науково-експертне управління парламенту.

Як повідомила голова комітету Вікторія Сюмар, у результаті тривалих дискусій між представниками радіостанцій, музичної спільноти та парламенту було спільно вироблено компромісне рішення щодо встановлення квоти 35% для творів українською мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах з їх поетапним введенням (25-30-35%) протягом трьох років.

"Радіостанції забезпечують частку пісень (словесно-музичних творів) державною мовою не менше 35% від загального звучання цих пісень. Тобто ми, фактично, вивели звідси форматні радіостанції, оскільки, якщо пісень в ефірі немає, то, зрозуміло, що ця норма тут не діє", - повідомила Сюмар.

Вона також додала, що поправками до законопроекту були передбачені санкції за невиконання його положень.

Після доопрацювання у законопроекті передбачили надання повноважень Національній раді з питань телебачення та радіомовлення для проведення моніторингу щодо дотримання частки пісень українською мовою в радіоефірі. Також передбачені певні зміни ліцензування радіостанцій.

Як відомо, попередня версія законопроекту викликала обурення представників радіоіндустрії та деяких артистів.

Українська правдаpowered by lun.ua