Суд Києва дав ГПУ доступ до серверів YouTube в США і пригрозив обшуком

П'ятниця, 20 травня 2016, 12:29

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури Олексія Богомолова про доступ до серверів відеохостингу YouTube в США.

Про це йдеться в ухвалі від 2 березня, опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень.

Доступ наданий для отримання інформації про користувача, який оприлюднив відеозаписи СБУ в кабінеті екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Тепер слідчий Богомолов має доступ до документів компанії YouTube LLC у місті Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, Сполучені Штати Америки.

Зокрема, там він, на думку Печерського суду, може отримати анкетні дані користувача, який опублікував ролики, його електронну та IP-адресу, хости, з яких відбувалась реєстрація, а також матеріали самих відеозаписів "Як Чоботар пісок продавав серія 1", "Як Чоботар пісок продавав серія 2", "Як Чоботар пісок продавав серія 3".

Таке право суд надав слідчому терміном на місяць. Про те, чи літав Богомолов для обшуку YouTube в США, не повідомляється.

В ухвалі вказується, що, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, суд за клопотанням слідчих має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку для відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Як відомо, в кінці минулого року Печерський суд вже видавав схоже рішення – тоді він дозволив Генпрокуратурі обшукати український офіс компанії Google, яка є власником YouTube.

Мова йде про відео, зняте СБУ минулого року в рамках справи про продаж піску ДП "Спецсервіс" Міністерству внутрішніх справ за заниженими цінами. На ньому директор підприємства Василь Петрівський звітує Чеботарю про продаж піску через підставну компанію.

У березні цього року прокуратура висунула Петрівському підозру.

Раніше у ЗМІ був опублікований схожий ролик, на якому син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр начебто домовляється про корупційну оборудку з рюкзаками для правоохоронців.

У попередній версії цієї новини повідомлялося, що суд надав слідчим право на обшук в офісі YouTube в США. Насправді поки що у постанові мова йшла лиш про доступ до речей та документів,  а дозвіл на обшук, згідно з ухвалою, може бути наданий судом у разі відмови YouTube надати ці дані.

Олег Шанковський, УПpowered by lun.ua