Хуг вже цього тижня обговорить реалізацію українського плану з Донбасу

Понеділок, 23 травня 2016, 16:25

Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг цього тижня обговорить шляхи реалізації українського плану щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це під час брифінгу у Брюсселі повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він зауважив, що у суботу мав довгу зустріч із Хугом. "Він цього тижня буде обговорювати, яким чином реалізувати український план. Яким чином здійснювати розмежування. Хуг згоден із нашими підходом", - наголосив глава МЗС..

 За його словами, план містить кілька критично важливих моментів, зокрема повний доступ спостерігачів ОБСЄ до всієї території Донбасу. Він наголосив на необхідності такого доступу і вночі, коли через кордон "тягнуть найманців".

"Доступ до моніторингу українсько-російського кордону, який не під нашим контролем. У нас  погоджений трьохступеневий план: від відкриття баз, включаючи відповідне обладнання, розміщення в пунктах на кордоні представників СММ ОБСЄ. Ми будемо тиснути на те, щоб ми знову зібралися у нормандському форматі, щоб реалізувати цю частину у сфері безпеки", - заявив Клімкін.

Він також повідомив, що провів низку зустрічей у Брюсселі, зокрема із міністрами Східного партнерства та передав міністрам матеріали про ситуацію на Донбасі.

"Я проінформував колег про те, що відбувається на Донбасі. Передав матеріалами із фото та відео, на яких російська техніка перетинає кордон", - сказав він.

Тетяна Кусок, УПpowered by lun.ua