В Україні 137 друкованих ЗМІ підлягають декомунізації

Вівторок, 24 травня 2016, 17:05

Наразі в Україні 137 друкованих ЗМІ підлягають процедурі декомунізації згідно з відповідним законом.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

З них 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог закону, 4 проводять заходи з перереєстрації, 4 перереєстровано.

Крім того, 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі, 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність, 3 свідоцтва визнані недійсними, 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території, реєстраційну справу дев'яти передано до Мін’юсту. Щодо трьох порушення вимог закону відсутні, до двох заходи з декомунізації не вжито.

Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.

Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі декомунізації, у розрізі областей (регіонів) складає: Донецька область – 44, Луганська – 22, Київ – 12, Крим – 10, Одеська – 7, Харківська – 6.

Найкраща ситуація з реалізації заходів спрямованих на дотримання закону, склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві.

У таких областях, як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру декомунізації взагалі немає.

Як відомо, згідно з законом забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: