Судові експерти не знайшли зради у підтримці кримським суддею анексії

П'ятниця, 27 травня 2016, 17:30
blacksea.tv

Судові експерти не знайшли закликів до сепаратизму чи зміни конституційного ладу України у словах кримського судді Валерія Чернобука, який виправдовував перехід суддів півострова на службу Росії.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат від БПП Сергій Лещенко, опублікувавши відповідь з цього приводу заступника генпрокурора, головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

При цьому у відповіді також вказується, що для перевірки висловлювань судді була призначена ще одна лінгвістична експертиза.

Невдовзі після анексії Криму у березні 2014 року Чернобук заявляв, що тепер суди півострова прийматимуть до розгляду лише ті заяви, які опираються на російське правосуддя, стверджував, що перехід суддів на службу Росії не є державною зрадою, а також проводив суддям лекції щодо основ конституційного права РФ.

Послухати його заяви можна на цьому відео:

Однак пізніше російські чиновники змусили Чернобука покинути Крим, після чого він переїхав на материк і був призначений указом президента на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.

Примітка: Раніше у новині було помилково вказано, що Генеральна прокуратура не знайшла закликів до сепаратизму чи зміни конституційного ладу України у словах кримського судді Валерія Чернобука, який виправдовував перехід суддів півострова на службу Росії.

Українська правдаpowered by lun.ua