Голова Верховного суду: "У нас є окремі негідники, але далеко не всі"

Понеділок, 30 травня 2016, 19:23

Судді Верховного суду України готові до конкурсу на зайняття відповідних посад, якщо такий механізм запровадять.

Про це у понеділок на брифінгу заявив голова ВСУ Ярослав Романюк, передає "Інтерфакс-Україна".  

"Хочу вас запевнити, що рівень кваліфікації нині діючих суддів Верховного суду дозволяє їм не боятися ні кваліфікаційного оцінювання, ні конкурсу, (дозволяє їм – ред.) проходити його і ставати суддями", - сказав він.

Так Романюк прокоментував запропоновані зміни в закон про судоустрій і статус суддів, якими передбачається право брати участь в конкурсі на посаду суддів Верховного суду всіма суддями цього суду, суддями вищих спеціалізованих судів, адвокатів і вчених, у яких є 10-річний стаж.

При цьому Романюк нагадав, що неодноразово звучала інформація про те, що велика кількість суддів, і не тільки Верховного суду, просто хочуть піти у відставку.

За його словами, це обумовлено і ставленням влади, яка постійно звинувачує суддів у всіх проблемах в державі, і ставленням суспільства, а саме тотальною недовірою, ворожістю і навіть агресією по відношенню до суддів.

"Як і у всіх гілках влади, у нас є окремі негідники, але далеко не всі, і не потрібно всіх під одну гребінку таврувати ганьбою, що всі продажні, корупціонери і малокваліфіковані", - заявив він.

Крім того, голова Верховного суду вказав, що судді не впевнені в своєму майбутньому, зокрема в питаннях фінансового забезпечення в зв'язку з постійними змінами в українському законодавстві.powered by lun.ua