Олігарх РФ, який фінансував бойовиків Донбасу, підтримує ультраправих в ЄС

6932 перегляди
Вівторок, 31 травня 2016, 13:16

Скандальний російський олігарх Костянтин Малофеєв підтримує ультранаціоналістичні партії в Австрії, Німеччині і Франції.

Про це сам Малофеєв розповів в інтерв'ю австрійському виданню Profil.

Зокрема, два роки тому Малофеєв прийняв і модерував таємну зустріч у палаці "Ліхтенштейн" у Відні, у якій взяли участь праві політики і активісти з Європи і Росії. Серед них були представники Австрійської партії свободи і французького "Національного фронту". Метою зустрічі було налагодження зв'язків між росіянами та європейцями.

Малофеєв додав, що підтримує "найкращі стосунки з Австрійською партією свободи".

"Я також знаю Гайнца-Крістіана Штрахе (лідера АПС – ред.) і підтримую програму АПС. Я вважаю її проавстрійською партією Австрії… тому що вона має правильну програму проти мігрантів, а також євроспектичне спрямування. Це – справжній патріотизм і це відповідає інтересам Австрії", – заявив він.

При цьому Малофеєв заперечив фінансову підтримку АПС.

Також олігарх додав, що підтримує і німецьку євроскептичну партію "Альтернатива для Німеччини". За його словами, з АПС і АДН його поєднує насамперед "християнство", а також протистояння гомосексуалізму.

Зокрема, він вважає правильними заяви одного з лідерів АПС Йоганна Гуденуса про те, що ЄС є "гомосексуальним лоббі".

"Я не розумію, що тут скандального. Хто вважає, що содомія – це добре, повинен встати і сказати: так, ми ЄС і ми содоміти, які відправляють на пісенні конкурси всіляких збоченців!" – додав Малофеєв.

Як відомо, раніше лідери Австрійської партії свободи, зокрема – Норберт Гофер, заявляли, що Крим є російським і виступали за скасування санкцій проти Росії. Нещодавно Гофер ледь не переміг на виборах президента Австрії.

Малофеєв раніше активно підтримував сепаратистські рухи в Криму та на Донбасі. Вважається, що він, зокрема, фінансував "ольгінських" ботів, які пишуть пропутінські пости та коментарі в інтернеті, а також давав гроші лідеру бойовиків Ігорю Гіркіну та його соратникам.

Згідно з розслідуваннями російських журналістів, натомість Малофеєву пробачили значні борги. Також журналісти вияснили, що до цієї діяльності олігарха спонукав керівник Адміністрації Путіна Сергій Іванов.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua