Аваков: створення "народної міліції ЛНР/ДНР" суперечить закону

П'ятниця, 10 червня 2016, 12:37
Аваков: створення народної міліції ЛНР/ДНР суперечить закону

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслює неконституційність можливого запровадження так званої "народної міліції" в районах Донеччини, контрольованих незаконними бандформуваннями "ЛНР" і "ДНР".

Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"У Мінських угодах прописані проекти типу "народна міліція", що не підкоряються МВС України. Я не приймаю цього пункту, та ніколи не братиму. І мене ніхто не змусить", – заявив Аваков.

Міністр підкреслив, що створення "народної міліції" прямо суперечить Конституції і українському законодавству.

"Поліція повинна бути українською, за українським законом і за єдиним стандартом. Особливої поліції, що не підкоряється нікому, не буде. Принаймні, це моя позиція. Може бути, парламент вирішить інакше, але в цьому випадку я піду у відставку", ­– заявив Аваков.

Він додав: "Я як міністр буду виконувати тільки те, що лежить в розрізі моєї совісті і моїх повноважень".

При цьому глава МВС позитивно оцінив ідею введення міжнародної поліцейської місії на Донбас, але підкреслив, що це буде можливо тільки за умови відновлення контролю України ділянки державного кордону та відсутності російських військ на українській території.

"Тоді запускається поліцейська місія, обов'язково міжнародна, і вона намагається виступити арбітром, не допускати зіткнень. Будемо вважати, що це можливо в цій складній ситуації", - сказав Аваков.

Також міністр висловив думку, що "така поліцейська місія повинна бути в складі приблизно 5 тисяч осіб, а чи реально це - ось це питання".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування