Просування НАТО на схід – відповідь на дії РФ в Україні – Столтенберг

4888 переглядів
Понеділок, 13 червня 2016, 18:06

НАТО вживає на східних кордонах пропорційні оборонні заходи у відповідь на агресію РФ в Україні.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в понеділок на прес-конференції в Брюсселі напередодні наради Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони 14-15 червня, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми регулярно будемо переглядати наші потреби і стан оборони, але ясно, що те, що ми зробили, є, поза всяким сумнівом, реакцією на дії Росії в Криму, в Україні, тому що до незаконної анексії Криму до російської політики дестабілізації східної України ніхто не розглядав питання військової присутності такого роду, яке ми тепер будемо мати на східному фланзі альянсу в країнах Балтії і Польщі", - сказав генсек НАТО.

"Це відповідь на дії Росії, але ми не хочемо конфронтації з Росією, ми не хочемо нової "холодної війни", ми продовжимо підтримувати діалог і закликати до конструктивних відносин, тому що ми вважаємо, що це важливо не тільки дня нас, але на довгострокову перспективу це буде вигідно для Росії, і для нас всіх в євроатлантичній зоні", - сказав генсек альянсу.

Він повідомив, що у країнах Балтії та в Польщі НАТО має намір розгорнути на ротаційній основі чотири багатонаціональні батальйони, передає Європейська правда.

Столтенберг  підкреслив, що ці батальйони є частиною набагато більших зрушень в області оборони і програми стримування НАТО, яка включає збільшення чисельності групи реагування НАТО і 8 нових малих штаб-квартир у східній частині Альянсу.

"Всі разом - це правильний баланс між більш високою здатністю зміцнити і підвищити нашу передову присутність", - додав він.

Столтенберг підкреслив, що НАТО буде продовжувати роботу щодо поліпшення свободи пересування військ і техніки союзників, тому що швидкість може бути вирішальною у разі виникнення загрози.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua