Обвинуваченого в застосуванні сили до Тимошенко екс-співробітника колонії судитимуть заочно

3619 переглядів
Понеділок, 13 червня 2016, 22:32

Червонозаводський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокурора про проведення спеціального судового провадження стосовно екс-співробітника Качанівської виправної колонії Євгена Зимогляда, підозрюваного в застосуванні сили до лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час її примусового транспортування в ЦКЛ №5.

Про це йдеться в ухвалі судді Світлани Ариничевої, опублікованій на сайті єдиного держреєстру судових рішень.

"Здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні... за звинуваченням ... у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК. У зв'язку з неявкою обвинуваченого на підготовче судове засідання, проведення такого відкласти на 01.07.2016 року о 12:00. Викликавши прокурора, представника потерпілої, захисника ", - йдеться в тексті.

Документ також пропонує опублікувати повістку про виклик обвинуваченого в газеті "Урядовий кур'єр" та надіслати її за останнім відомим місцем проживання і місцем реєстрації обвинуваченого.

У мотивувальній частині ухвали зазначено, що своє клопотання прокурор мотивував тим, що обвинувачений переховується від органів слідства і суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності і оголошений в міжнародний розшук.

Захисник обвинуваченого проти задоволення клопотання заперечувала, посилаючись на відсутність з її точки зору, достатніх доказів того, що її підзахисний перебуває за межами України.

Представник Тимошенко з приводу клопотання не заперечував.

Як повідомлялося, 20 травня на сайті прокуратури Харківської області було опубліковано оголошення про виклик Зимогляда на допит.

Як повідомив "Інтерфакс-Україна" адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк, Зимогляд був одним з трьох співробітників Качанівської колонії, підозрюваних в застосуванні сили до екс-прем'єра. Він переховується від слідства. Матеріали щодо нього були виділені в окреме провадження, а його самого оголошено в розшук.

20 квітня 2012 року Тимошенко перевезли з Качанівської колонії, де вона відбувала покарання за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією, в ЦКБ № 5 "Укрзалізниці".

Пізніше Тимошенко і її захисники заявили про те, що співробітники колонії побили її і транспортували примусово. Співробітники колонії звинувачення на свою адресу категорично заперечували.

7 листопада 2014 року першому заступнику начальника Качанівської колонії Андрію Коваленку та заступнику начальника колонії Андрію Парамею було оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

У грудні 2014 року справа була передана в Червонозаводський райсуд Харкова.

У жовтні 2015 року Червонозаводський райсуд Харкова визнав Коваленка і Парамея винними.

Коваленко засуджений до реального терміну покарання - три роки позбавлення волі, Парамей - до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. Кожен повинен заплатити штраф 8,5 тис. грн. Крім того, вони обидва позбавлені права займати посади в правоохоронних органах терміном на 3 роки і позбавлені спеціальних звань.

У січні 2016 року апеляційний суд Харківської області відмовив у задоволенні апеляційної скарги захисту, який вимагав виправдати обох обвинувачених, і частково задовольнив апеляцію держобвинувачення.

Він скасував штраф, який вони повинні були заплатити, але залишив в силі основне покарання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua