Проти трьох суддів відкрили справи за переслідування "Автомайдану"

П'ятниця, 17 червня 2016, 12:05

Вища рада юстиції відкрила дисциплінарні провадження проти трьох київських суддів через переслідування активістів "Автомайдану".

Як повідомляє прес-служба відомства, відповідні матеріали були передані раді Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Справи були відкриті стосовно судді Шевченківського райсуду Анзора Саадулаєва, Оболонського райсуду – Владислава Дев’ятка і Дніпровського райсуду – Нелі Ластовки.

"Під час розгляду дисциплінарних справ Вища рада юстиції планує з’ясувати законність та мотивованість накладення вказаними суддями стосовно учасників "Автомайдану" у період з листопада 2013 року до квітня 2014 року адміністративних стягнень у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів", – сказано у повідомленні.

Також Вища рада юстиції відмовилася відкрити дисциплінарну справу проти судді Новобузького районного суду Миколаївської області Наталі Васильченко, яка у жовтні 2012 року вирішила оштрафувати пенсіонерку О. Репіхович на 510 гривень за заклик не голосувати за Партію регіонів.

У ВРЮ визнали, що суддя допустила порушення, однак зазначили, що покарати її за це можна було лише протягом трьох років, а зараз відповідний термін вже сплив.

Також комісія відмовилася відкрити справи проти низки інших суддів.

Українська правдаpowered by lun.ua