Марчук: У Мінську не опрацьовують питання збройної місії ОБСЄ на Донбасі

Неділя, 19 червня 2016, 21:09

На засіданнях підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі питання введення у регіон збройної поліцейської місії ОБСЄ не опрацьовується через відсутність відповідного мандата ОБСЄ.

Про це в інтерв'ю Hromadske.ua заявив представник української сторони в підгрупі, екс-прем'єр України Євген Марчук.

"Координатор в нашій групі - міністр Апакан (Ертугрул Апакан, глава СММ ОБСЄ). Ми запитували: ми будемо обговорювати це питання? Вони кажуть - у нас немає ніяких вказівок. У нас є мандат, затверджений 57 країнами-членами ОБСЄ. Іншого мандата у нас немає", - повідомив Марчук.

За його словами, поки немає головного - прийняття такого рішення в ОБСЄ.

"Скільки людей буде включати ця моніторингова місія, якою буде бюджет, що значить "озброєна", - зазначив Марчук і додав, що українська сторона має своє бачення, але воно не збігається з російським.

Марчук зазначив, що українська сторона виступає за те, щоб місія контролювала лінію зіткнення сторін, пункти відведення важкого озброєння сторін і непідконтрольну ділянку державного кордону України з РФ.

За його словами, "росіяни погодилися поки тільки на лінію зіткнення".

Говорячи про можливі терміни прийняття рішення щодо введення збройної місії на Донбас, Марчук зазначив, що "до кінця року, як би нам не хотілося, навряд чи вдасться це реалізувати".

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua