18 в'язнів з Криму можуть передати на материкову Україну – Лутковська

883 перегляди
Четвер, 23 червня 2016, 03:27

Україна веде переговори з російською стороною щодо повернення 18 українських в'язнів з кримських колоній на материкову Україну.

Про це в ефірі Громадського сказала уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська.

Вона впевнена, що засуджені можуть бути передані на материкову максимум за місяць.

"Тих людей, які згідно з українським законодавством на території АР Крим, згідно з рішенням українських судів відбували покарання треба забирати на територію, підконтрольну українському уряду. Це потрібно для того щоб вони мали можливість скористатись усіма перевагами українського законодавства і нести відповідальність згідно з українським законом", — повідомила Валерія Лутковська.

Також деякі з ув’язнених мають право скористатися "законом Савченко", додала омбудсмен.

При цьому, вона прогнозує інші звернення щодо повернення в’язнів на територію материкової України.

"Якщо нам вдасться домовитися про цих 18 осіб, якщо вдасться їх перемістити з території АР Крим на територію, підконтрольну українському уряду, то це питання буде більш широким для обговорення, тому що будуть інші звернення", — сказала Лутковська.

Раніше мін'юст РФ назвав умови для передачі засуджених в Криму українців.

Як повідомлялося, український і російський омбудсмени Валерія Лутковська та Тетяна Москалькова укладуть угоду про переміщення низки в'язнів з окупованого Сімферополя на материкову Україну.

Як відомо, у травні Лутковська повідомляла, що Росія відхилила всі пропозиціїпередати Україні ув'язнених, які були у кримських в'язницях на момент анексії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua