Гройсман чекає наймасштабнішого будівництва доріг із часів Олімпіади

П'ятниця, 24 червня 2016, 12:46

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсує напрацювання стратегії будівництва доріг, створення Дорожнього фонду України і масштабне будівництво доріг з 2017 року.

На засіданні уряду він відзначив потребу створення транспортних коридорів і об’єднання "мілких доріг-судин", щоб у людей була "нормальна комунікація".

"Це є стратегія, в якій ми визначимо, наприклад, напрямок на 5 років – конкретно, щоби знати, що ми робимо в 2016-му, 2017-му, 2018-му, 2019-му, 2020-му роках і так далі. І сюди ми залучимо мільярди, десятки мільярдів (інвестицій – ред.)", – заявив прем’єр.

"Тому спочатку, цього року, стабілізація ситуації в дорожньому господарстві – раз, стратегія розвитку українських доріг – два, має народитися дуже швидко, і третя позиція – це інструментарій: якими фінансовими ресурсами ми будемо оперувати в цьому питанні" – сказав він.

"Тому ключове питання – створення Дорожнього фонду України. І ми такий дорожній фонд із вами зробимо, і він буде функціонувати з 2017 року автоматично. Децентралізуємо дороги – щоби люди робили на місцях, а не з Києва цим питанням управляли", – заявив Гройсман.

Він запевнив, що "Дорожній фонд буде розподілений абсолютно справедливо за формулою – ніхто не буде вирішувати, кому дати, в кого забрати".

"Наповнюватися він буде достатньо серйозно. Це буде один державний механізм ремонту, утримання, реконструкції й будівництва доріг", – заявив прем’єр

Гройсман наголосив, що будуть залучені міжнародні фінансові організації – зокрема, Світовий банк, Європейський інвестиційний банк, IBRD (International Bank for Reconstruction and Development).

"Я абсолютно серйозно говорю про те, що в 2017 році це буде одне із наймасштабніших будівництв не те, щоби за час незалежності, а, можливо, й від Олімпіади-"80. Оце наше завдання сьогодні", – заявив він.

Щодо використання ресурсів Гройсман сказав, що "ніхто не заважає "Укравтодору" і облавтодорам перейти на систему ProZorro".

"Не давайте їм 1 серпня, раніше. Хто перейде раніше – ми будемо його підтримувати, а хто буде затягувати цей процес, ми влаштуємо тому прискіпливий аудит. І за результатами цього аудиту розберемося, як хто робив закупівлі", – сказав прем’єр.

"Треба всім повідомити – хай вони будуть лідерами. Ми зараз будемо інвестувати в дорожнє господарство, будемо їх підтримувати", – додав Гройман.

На його думку, треба також збільшити закупівлю солі, визначити стандарти прибирання доріг тощо

Прем’єр також озвучив намір відвідати особисто низку дорожніх об’єктів різного рівня.

Олена Рощенко, УПpowered by lun.ua