Ситник зрозумів, що без антикорупційного суду не обійтися

Неділя, 26 червня 2016, 13:22

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник вважає, що боротися з корупцією надалі без антикорупційного суду буде досить важко.

Таку думку він висловив в ефірі "5 каналу", повідомляє прес-служба НАБУ.

Ситник зазначив, що ще кілька місяців тому мав сподівання на те, що Україна зможе обійтися без спеціалізованого суду. Проте зараз, коли перші провадження НАБУ розглядаються у суді, його думка змінилася.

Директор Бюро розповів, як в одного з фігурантів кримінального провадження за фактом розкрадання газу у рамках спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування" лише в одній банківській скриньці було знайдено 500 тисяч доларів США, отриманих злочинним шляхом.

"Проте суд першої інстанції, якому був відомий цей факт, обираючи для підозрюваного запобіжний захід, передбачив альтернативу арешту у вигляді застави, що є значно меншою цієї суми", - сказав він.

"Саме такі рішення говорять на користь концепції створення антикорупційних судів, які матимуть гарантії незалежності і, відповідно, прийматимуть рішення, які ґрунтуватимуться на положеннях законодавства", – переконаний Ситник.

Він нагадав, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оскаржили розмір застави для згаданого фігуранта. І знову вже Апеляційний суд, маючи можливість розглянути апеляції прокурорів і поставити крапку у даному питанні, переніс засідання на той день, на який заплановано засідання профільного комітету парламенту щодо розгляду подання про зняття недоторканності з депутата Олександра Онищенка.

"Мабуть, судді хочуть зорієнтуватися, на чию сторону стати: на сторону закону, чи тих, хто починає активно розкручувати ідею, що НАБУ виконує чиєсь політичне замовлення", – зауважив директор Бюро.

На його думку, коли суди приймають несправедливі рішення, у них є виключно одна мета: забезпечити звільнення підозрюваних і перешкоджати слідству. А тому надалі без антикорупційного суду боротися з корупцією буде важко.powered by lun.ua