На Майдані пройшла акція на захист кримських мусульман

Неділя, 26 червня 2016, 16:31

У Києві на Майдані Незалежності провели акцію на підтримку чотирнадцяти кримських мусульман, які перебувають під слідством в анексованому Криму та Росії.

Як повідомляє Радіо Свобода, в акції взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, кримчанин, політв’язень Геннадій Афанасьєв, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, активісти.

Організаторами акції виступила громадська ініціатива "Евромайдан.SOS" в рамках кампанії LetMyPeopleGo.

За словами організаторів, акція приурочена до 40-річного ювілею кримського активіста та правозахисника Емір-Усеїна Куку, якого утримують в Криму.

Учасники акції тримали плакати з написами: "Свободу політв’язням Кремля!", "Кухонні розмови = теракт", "За нашу і вашу свободу", а також українські та кримськотатарські прапори.

Низку мусульман в Криму звинувачують в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір", діяльність якої заборонена в Росії.

Інших кримських в’язнів російський суд звинувачує в організації масових заворушень і насильстві. Йдеться про учасників акції 26 лютого 2014 року, коли під кримським парламентом відбувся мітинг прихильників територіальної цілісності України з одного боку і активістів партії "Русское единство" з іншого.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування