Луценко планує повернутися до справи Мосійчука

Четвер, 9 червня 2016, 13:06

Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що Рада має повернутися до справи проти народного депутата Ігоря Мосійчука.

Про це він сказав журналістам, передає Інтерфакс-Україна.

Він дав зрозуміти, що буде повторно внесено подання у Верховну Раду на зняття з нього депутатської недоторканності.

"Ні, кримінальне провадження не закрито", - сказав Луценко.

Генпрокурор додав: "Ця справа має ще раз пройти процедуру у Верховній Раді".

Відповідаючи на уточнююче питання, чи означає це, що генпрокурор буде подавати подання на зняття депутатської недоторканності, Луценко сказав: "Як відомо, суд визнав невідповідним законодавству прийняте Верховною Радою рішення. Очевидно, необхідно ще одне проходження в парламенті".

Відповідаючи, чи є в Генпрокуратурі в даний час про надання згоди Верховної Ради на притягнення до відповідальності народних депутатів, він сказав: "Якщо б вони подання – ред.) були, вони лежали б у Верховній Раді".

При цьому генпрокурор висловив співчуття тим, що в даний час немає жодного завершеного кримінального провадження у відношенні високопоставлених чиновників або народних депутатів, за яким він міг би просити парламент про зняття недоторканності.

Як повідомлялося, 17 вересня 2015 року на засіданні парламенту колишній на той час генеральний прокурор Віктор Шокін попросив Верховну Раду зняти недоторканність з Ігоря Мосійчука. Генпрокурор також надав у парламенті кадри оперативної відеозйомки Генпрокуратури, на яких Мосійчук, серед іншого, розповідає своєму співрозмовникові про "розцінки" на депутатські запити. На відео Мосійчук обіцяє домовитися про видобуток неназваних корисних копалин з екологами та правоохоронцями.

10 травня Верховний суд України визнав незаконним зняття Верховною Радою недоторканності з народного депутата Ігоря Мосійчука.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!