Медики: у Медведька і Поліщука безліч травм після "допиту"

9749 переглядів
Середа, 13 липня 2016, 17:05

Судово-медична експертиза підтвердила наявність у підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини Андрія Медведька і Дениса Поліщука великої кількості тілесних ушкоджень після того, як у них примусово взяли зразки біологічного матеріалу.

Про це заявив адвокат підозрюваних Андрій Федур, передає "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні судово-медичним експертом були оглянуті мої підзахисні Денис Поліщук та Андрій Медведько, я отримав ці висновки, де описаний цілий ряд тілесних ушкоджень, які є на різних частинах тіла. Там величезний перелік", - заявив він.

У свою чергу, адвокат Олександр Дульський повідомив, що захист у вівторок був проінформований шляхом відправки електронного листа з невідомого, неофіційного сайту прокуратури, як потім стало відомо, для участі в допиті свідка.

А на місці, за словами адвоката, Медведьку і Поліщуку було сказано, що вони були запрошені для участі в добровільному відборі біологічних зразків (крові, слини і нижньої білизни) у їх підзахисних.

"Ми донесли наші правову позицію про те, що терміни досудового слідства вже завершилися, тому наші довірителі не мають процесуального статусу підозрюваних і не мають права брати участь в будь-яких слідчих або процесуальних діях", - підкреслив він.

"Коли я і колеги хотіли залишити приміщення і попрямували до виходу, нам назустріч зайшли близько 30 співробітників спецпідрозділу "КОРД"в медичних халатах, масках і бахилах. За вказівкою прокурора вони перешкоджали нам вийти з приміщення. Медведько і Поліщук по черзі були повалені на землю, їм викручували пальці майже на 180 градусів на одній руці, а другу руку направляла в бік експерта, який лезом відбирав кров", - розповів Дульский.

Адвокат зазначив, що ці дії прокуратури зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Як відомо, у вівторок у підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини Андрія Медведька та Дениса Поліщука примусово взяли зразки ДНК.

Прокуратура заявляє, що "проведення даної слідчої дії обумовлено тим, що підозрювані неодноразово відмовлялися повторно надати біологічні зразки на експертне дослідження".

Адвокати це заперечують.

Також у прокуратурі заявили, що "біологічні зразки були відібрані у найменш інвазивний спосіб, жодним чином не порушуючи права на повагу до гідності".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua