Нардепи хочуть взяти топ-чиновників ОПЗ на поруки

П'ятниця, 15 липня 2016, 11:28

До суду у справі затриманих топ-чиновників ОПЗ прибули до десятка народних депутатів, серед яких, зокрема, представники фракції "Народний фронт" Микола Княжицький, Павло Пинзеник, Юрій Береза.

Депутати готові взяти топ-чиновників на поруки, передає Інтерфакс-Україна.

"Я особисто готовий взяти на поруки обох підозрюваних у кримінальному провадженні і особисто відповідати за їхню явку в органи слідства", - сказав журналістам в. о. голови регламентного комітету Верховної Ради Пинзеник.

САП просить суд у п'ятницю обрати запобіжний захід для затриманих напередодні за розкрадання коштів в особливо великих розмірах голови наглядової ради ОПЗ, першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз Україна" Сергія Переломи та першого заступника голови правління ОПЗ Миколи Щурикова у вигляді утримання рід вартою з альтернативою застави 205 млн грн.

Як повідомлялося, 14 липня керівник САП Назар Холодницький повідомив, що Перелома і Щуриков затримані у справі про розтрату коштів підприємства.

За його словами, слідство встановило, що в травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України", який є і головою наглядової ради ОПЗ "виник умисел на розтрату коштів вказаного товариства на користь "Укрнафти". Керівник САП розповів, що через компанію "Енергоальянс" була здійснена закупівля природного газу на суму 250 млн грн за необґрунтовано завищеними цінами відносно середньоринкових.

"З метою реалізації вказаного наміру Перелому вступив у змову з першим заступником директора ОПЗ Щуриковим... В період з травня по грудень 2015 року зазначені особи розтратили майно, а саме, грошові кошти ОПЗ шляхом зловживання своїм становищем і підписанням договорів на постачання природного газу за свідомо завищеними цінами на суму 205 млн 181 тис. 133 грн",- повідомив Холодницький.

Керівник САП запевнив, що, незважаючи на те, які підприємства і особи стоять за цими особами, антикорупційні органи будуть розслідувати цю справу.powered by lun.ua