Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Гройсман: Тимошенко домовлялася з МВФ про підвищення тарифів

П'ятниця, 15 липня 2016, 11:55

Прем'єр Володимир Гройсман звинувачує голову "Батьківщини" Юлію Тимошенко у популізмі і в тому, що саме вона брала на себе зобов'язання перед МВФ підняти ціни на український газ.

Про це Гройсман заявив у Верховній Раді.

"Це відповідь популістам. Ви знаєте, що одна лідер однієї сили говорить, що український газ коштує 20 доларів. Це повна нісенітниця. Це оголтєлий популізм", - зазначив він.

Він навів текст меморандуму, підписаного Тимошенко як прем'єром 31 жовтня 2008 року.

"Хочу сказати з цієї трибуни, що по сьогоднішній день я не підписав жодного меморандуму, а от є підписи, зокрема прем'єра Юлії Тимошенко. Осі він підписаний", - сказав він і показав депутатам стос документів.

Він зачитав текст з пункту 17 меморандуму.

"Для того, щоб забезпечити тривалу базу для продовження здорового фінансування, а також впорядкування фінансові стосунки Нафтогазу з бюджетом до кінця 2011 року ми – уряд – зрівняємо ціну на газ внутрішнього видобутку з цінами на імпортований газ", - зачитав Гройсман.

"Це те, що було зроблено цим урядом. Але якби це було зроблено в 2008 році, Україна була б енергоефективною, не було б схем Онищенка, в багатьох не було б надсучасних літаків, яхт і всього іншого", - зазначив Гройсман.

Він також зачитав, що в документі зазначалося, що паралельно до цього дотування на імпортований газ, що споживається тепловими комунальними підприємствами, буде скорочуватись шляхом щоквартального корегування тарифів і припинить своє існування до липня 2010 року.

Він також зачитав пункт, в якому уряд Тимошенко брав на себе систему субсидій.

"Є справжня позиція, є справжні лідери, є люди, які вірять і в те, що говорять, а є псевдо лідери, які імітують боротьбу за Україну, українського громадянина, щоб отримати 1-2 , або 5 додаткових відсотків, а потім стати найбільшим розчаруванням для українського народу. Час популізму минув. Настав час відповідальної соціальної економічної політики", - зазначив Гройсман.

Як відомо, Тимошенко критикує уряд за підвищення тарифів. Вона заявляє, що дотації з держбюджету можуть повернути старі тарифи.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: