Справа Котвіцького: ГПУ просить прем'єра розслідувати дії Авакова

Понеділок, 18 липня 2016, 15:01
kievvlast.com.ua

Генеральний прокурор ініціював перед прем'єром-міністром призначення службового розслідування щодо того, чому глава МВС Арсен Аваков не повідомив про наявність у нього конфлікту інтересів при розслідуванні МВС справи його бізнес-партнера Ігоря Котвіцького.

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит "Центру протидії корупції".

У документі ГПУ нагадала, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура з 31 грудня 2015 року здійснює процесуальне керівництво у справі про незаконне збагачення Котвіцького. Ця справа була об'єднана з іншою – від 23 вересня 2015 року, розслідування якої здійснювало МВС, підконтрольне Авакову.

В ГПУ нагадали, що закон передбачає відповідальність за неповідомлення чиновником про наявність у нього "реального конфлікту інтересів, а також вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів".

У листі йдеться, що у САП немає відомостей про тиск Авакова на це слідство, тому формально факту вчинення ним адміністративного правопорушення немає.

"Разом з тим, приймаючи до уваги взаємовідносини Авакова А.Б. і Котвіцького І.О., обізнаність міністра про дане кримінальне провадження, його повноваження по відношенню до керівництва та слідчих органів Національної поліції …, розслідування кримінального провадження … слідчими НПУ здійснювалося в умовах потенційного конфлікту інтересів з боку міністра", – заявили в ГПУ.

У відомстві також нагадали, що, згідно з законом, Аваков повинен був оголосити про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів не пізніше наступного робочого дня після того, як він дізнався чи повинен був дізнатися про наявність такого конфлікту інтересів, а також вжити заходи з врегулювання цієї ситуації.

Аваков повинен був повідомити про свій конфлікт інтересів до 10 листопада – після цього ГПУ через неефективне розслідування забрала у МВС цю справу – однак так і не зробив цього.

"З метою встановлення причин та умов, що сприяло невиконання міністром внутрішніх справ України Аваковим А.Б. вимог статті 28 закону генеральним прокурором України … ініційовано перед прем'єр-міністром України призначення службового розслідування за цим фактом", – йдеться у листі.

В Генпрокуратурі нагадали, що "за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення … передбачена кримінальна, адміністративна, цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність".

Як відомо, НАБУ розслідує виведення депутатом від "Народного фронту" Ігорем Котвіцьким понад 40 мільйонів доларів закордон влітку 2015 року. Суд надав НАБУ доступ до низки рахунків та банківських документів у цій справі.

Котвіцький є соратником і бізнес-партнером Авакова. Сам міністр стверджує, що Котвіцький вивів ці 40 мільйонів доларів закордон законно.

Українська правда