Путін побачив у допінговому скандалі політику

Вівторок, 19 липня 2016, 04:56

Президент Росії Володимир Путін вважає, що допінговий скандал навколо російських легкоатлетів є "втручанням політики в спорт", мета якого - "зробити спорт інструментом геополітичного тиску, формування негативного образу країн і народів".

Про це пише DW.com.

"Олімпійський рух, який відіграє колосальну об'єднуючу роль для людства, знову може опинитися на межі розколу", - наголосив Путін у заяві, поширеній прес-службою Кремля у понеділок, 18 липня, після оприлюднення звіту незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), у якому були наведені докази, що в Росії діяла організована і курована державою в особі міністерства спорту масштабна система вживання допінгу російськими спортсменами.

За словами Путіна, "сьогодні в хід пішли так звані "допінгові скандали", спроби поширити санкції за виявлені випадки вживання допінгу на всіх, у тому числі "чистих" спортсменів під виглядом нібито захисту їхніх інтересів".

Президент РФ нагадує, що "днями Американське антидопінгове агентство (USADA) з декількома аналогічними структурами з інших країн, не чекаючи офіційного оголошення доповіді комісії Всесвітнього антидопінгового агентства, поспішили закликати до усунення всієї команди Росії від участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро".

"Що стоїть за таким поспіхом: спроба створити певний інформаційний фон, чинити тиск? Складається враження, що експерти USADA як мінімум мали доступ до неопублікованої доповіді, а може, і самі задавали їй тону і змісту. У такому випадку, знову національна структура однієї держави диктує свою волю всій спортивній світовій спільноті", - вважає Путін.

Тим не менше, Путін повідомив, що всі російські чиновники, згадані в доповіді комісії WADA, будуть тимчасово відсторонені від своїх посад до завершення розслідування.

Як повідомлялося, глава Незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства Річард Макларен представив підсумки розслідування звинувачень російських учасників Олімпіади в Сочі у вживанні допінгу.

Зокрема, Макларен заявив, що влада РФ, зокрема Мінспорту, покривала застосування допінгу російськими спортсменами на сочинській Олімпіаді.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!