"Репортери без кордонів" закликають швидко розслідувати вбивство Шеремета

Середа, 20 липня 2016, 16:12

У міжнародній правозахисній організації "Репортери без кордонів" вважають вирішальним, щоб українські органи влади забезпечили швидке, ґрунтовне і незалежне розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. 

Про це в інтерв'ю DW в середу, 20 липня, заявив речник організації Кристоф Драєр.

"На жаль, у минулому це не завжди було так, особливо якщо пригадати вбивство Георгія Гонгадзе. Через це вбивство певних осіб засудили, але донині не з'ясовано, хто замовники. Такі випадки сприяють атмосфері латентного страху", - наголосив представник організації.

За його словами, "очевидне вбивство" Павла Шеремета не посприяє зменшенню напруги в Україні та може, врешті-решт, сприяти посиленню самоцензури серед українських журналістів, якщо виявиться, що за смертю Шеремета стоїть "український розвиток подій".

Окрім того, за словами Драєра, якщо розслідування покаже, що замах спричинила журналістська діяльність Шеремета, це матиме сильний негативний вплив на позицію України в міжнародному рейтингу свободи слова, який щорічно складають у "Репортерах без кордонів". Водночас речник підкреслив, що передусім необхідно дочекатися результатів розслідування.

У щорічному рейтингу свободи слова 2015 року міжнародної організації "Репортери без кордонів" Україна піднялася на 22 позиції, посівши 107 місце. У 2014-му Україна перебувала на 129-му місці.

У середу вранці у Києві унаслідок вибуху автомобіля, котрий належав керівнику "Української правди" Олені Притулі, загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Самої ж Олени Притули в авто не було.

Вибух стався о 7:45 ранку, коли Шеремет їхав в машині.

Правоохоронці заявили, що у машину було закладено вибуховий пристрій, яким могли керувати дистанційно.

Павло Шеремет народився і виріс в Білорусі. Прийшов у журналістику із банківської справи.

Працював на Білоруському телебаченні та ОРТ. Мав конфлікт з режимом президена Лукашенка, у 1997 році його було затримано білоруськими силовиками та засуджено до умовного строку, Шеремет провів у тюрмі три місяці.

Це змусило його переїхати в Росію, де він працював на ОРТ. Був ведучим головної новинної програми Росії "Время". 

Останні п’ять років Шеремет жив в Україні, працював журналістом в "Українській правді" та ведучим на різних каналах телебачення і радіо.

Українська правдаpowered by lun.ua