В'ятрович розповів, чиїм іменем варто назвати аеропорт "Бориспіль"

Четвер, 21 липня 2016, 13:22

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович підтримує надання столичному аеропорту "Бориспіль" імені Івана Мазепи.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Тут я за Івана Мазепу. Бо тут має бути ім'я, яке промовляє не тільки до українців, а й до світу. А Мазепа не лише один з найцікавіших військово-політичних діячів в історії України, але є одним з героїв західноєвропейської літератури. Тому це прізвище більш впізнаване", - сказав він.

За його словами "надавання чомусь імен є ознакою психологічного утвердження в якості господаря".

"Адже українці, до прикладу, протягом сотні років не могли називати самостійно за своїм бажанням населений пункт. Крім цього, це нормальна світова традиція — більшість світових аеропортів має назви діячів політики чи культури. Це певний маркер, який показує, що є важливим для цього народу", - сказав він.

Як відомо, обговорення питання перейменування ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" відбудеться у вересні поточного року.

Аеропорт пропонують назвати іменем Казимира Малевича, Ігоря Сікорського, Олега Антонова, Павла Чубинського, Івана Мазепи, або не присвоювати летовищу нового імені. powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!