Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Голова об'єднання українців у Польщі: Сейм відкрив "скриньку Пандори"

Субота, 23 липня 2016, 10:07

Декларація у справі Волинської трагедії, яку прийняв у п'ятницю Сейм Польщі, є кроком назад в українсько-польських відносинах.

Про це в коментарі Укрінформу в Польщі заявив голова Об'єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима.

"Вона є поганою і кроком назад, не прискорює цього примирення, а зупиняє або повертає його на кілька етапів назад", - заявив Тима.

За його словами, зараз немає раціональних причин, аби документ з'явився у такому вигляді. Утім, він зауважив, що зміст документу віддзеркалює певну проблему, яка є в поляків у стосунку з Україною.

"По-перше, у резолюції маємо однозначне твердження про кількість жертв (понад 100 тис. - авт.), але зараз немає чітко відпрацьованої формули підрахунку цих жертв. Тобто Сейм політично встановив, що була така-то кількість жертв", - заявив Тима.

Водночас, згадка про дивізію СС-Галичина, на його думку, вписується у певну схему бачення українців у Другій світовій війні.

"З іншого боку, в документі не звертається увага на цілий контекст Другої світової війни і різних позицій, в яких перебували українці як нація і поляки як нація",- підкреслив голова ОУП.

Тима наголосив, що зараз спостерігається певна технологія формування нової версії історичної політики у Польщі, а резолюція є її класичним прикладом.

"Вона так сформульована, що має відповідати інтересам радикально налаштованих кресів'ян (нащадки жителів колишніх польських територій в Україні - ред.). Однак, й тими положеннями вони будуть невдоволені, адже вони хотіли запису про 1939-1947 роки геноциду, і щоб там була згадка про 200-300 тис. жертв",- констатував голова ОУП.

Проблему він вбачає також в тому, що у Польщі не було відповіді на звернення Оксани Сироїд і Бориса Тарасюка, яке вони раніше надіслали польським депутатам у справі історичного примирення.

"Його ніхто не хотів обговорювати, а отже це свідчить про наявність готової схеми з історичних питань у Польщі, підготовленої певний час тому",- підкреслив Тима.

Він висловив думку, що зараз відбувається радикалізація антиукраїнських настроїв в Польщі.

"Наприклад, угруповання Kukiz'15 вирішило, що це буде для них вічним паливом. Тим часом, PiS випустив джина з пляшки і не відомо, чи ця партія триматиме над цим контроль", - наголосив Тима.

Голова ОУП зазначив, що польська влада повинна розуміти, що відкриває "скриньку Пандори".

"Треба розуміти, що не йдеться тільки про українців, оскільки така історична політика втягне поляків у конфлікти не лише з українцями, але й іншими сусідами", - зауважив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: