Справа розстрілів на Майдані: у суді "ламають списи" навколо експертиз

3898 переглядів
Вівторок, 26 липня 2016, 14:48

У Святошинському районному суді міста Київ допитують 13 експертів, які досліджували кулі та гільзи, що проходять у справі про розстріл євромайданівців як речові докази. 

Судове засідання у вівторок відкрив головуючий у колегії суддя Сергій Дячук, повідомляє "Укрінформ".

В залі суду присутні підозрювані, їх адвокати, прокурори, представники потерпілих, а також 7 експертів, 6 експертів відсутні з поважних причин, про що суду повідомили представники прокуратури.

"Суд переходить до допиту експертів", – оголосив Дячук.

За словами судді, допит експертів розпочинає сторона обвинувачення, оскільки вона була ініціатором проведення експертиз.

Перед цим адвокати виступили з клопотанням, у якому просили суд надати можливість усім сторонам процесу оглянути предмети дослідження (кулі, гільзи). Крім цього, сторона захисту просила суд допитати експертів кожного окремо, а тільки після цього вже провести одночасний допит усіх експертів разом.

Прокурори заперечили щодо дослідження речових доказів у залі суду. Вони пояснили, що кулі та гільзи, зібрані на місці скоєння злочину, перебувають в ДНДЕКЦ МВС (Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр), де досі проводиться їх дослідження. Раніше в судовому процесі було виявлено неузгодженості у висновках експертиз, зазначає агентство.

Суддя Дячук задовольнив клопотання адвокатів частково, лише в частині одночасного допиту всіх експертів.

Як повідомлялося, суд 17 травня розпочав розгляд по суті справи проти п'ятьох колишніх "беркутівців": Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського.

Їх обвинувачують у розстрілі активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.

Колишні бійці спецпідрозділу "Беркут", яких звинувачують в убивствах на Майдані, не визнають власної вини за жодним з пунктів.

Усього, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури Яніс Сімонов, вдалося ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській, з них 20 перебувають у розшуку.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули.

За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов'язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua