Гелетей: УДО розслідує, чи отримували охоронці Порошенка гроші від Януковича

4246 переглядів
Вівторок, 26 липня 2016, 15:15

Управління державної охорони проводить службове розслідування щодо інформації про отримання позабюджетних готівкових доплат від колишнього президента Віктора Януковича працівниками УДО, які на той час охороняли його, а тепер охороняють Петра Порошенка.

Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит за підписом начальника УДО Валерія Гелетея журналістам програми "Схеми", інформує "Радіо Свобода" у вівторок.

"Щодо інформації, оприлюдненої на сайті "Януковичлікс", в Управлінні державної охорони України, в межах компетенції, на даний час проводиться службове розслідування", – ідеться у відповіді на запит.

Дані з документів Yanukovychleaks, інтернет-сайту, де зберігаються скановані документи з Межигір’я, свідчать, що щонайменше двоє нинішніх охоронців президента Порошенка отримували "чорні доплати" від екс-президента Януковича, якого охороняли раніше.

На цьому ресурсі "Схеми" знайшли згадки про Віктора Резніченка – співробітника Служби безпеки президента Управління держохорони, який охороняє Петра Порошенка.

 
 

Є відомості про отримання ним коштів у іноземній валюті: у загальному списку відділу особистої охорони навпроти його даних – 1250 доларів. Та заробітна плата за серпень 2011 року – $ 1250.

 

Чи справді за отримання коштів розписувалися саме Чучковський і Резніченко, в УДО відповісти не можуть – експертиз не проводили, зазначають "Схеми".

"Проведення експертних перевірок в Управлінні державної охорони України не передбачено чинним законодавством", – зазначено у відповіді на запит.

Раніше журналісти "Схем" повідомили, що щонайменше чотири колишні охоронці Януковича охороняють Порошенка.

Начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей пояснював "Українській правді", що співробітники УДО, які охороняють Порошенка, не здійснювали кримінальних злочинів і не підпадають під люстрацію.

За його словами, до тих, хто залишився після втечі Януковича, немає ніяких претензій про порушення інструкцій або статуту.

"Основне правило для військовослужбовців держохорони – вони не вибирають собі охоронюваних осіб", – підкреслював Гелетей.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua