Горбатюк: втечі "беркутівців" сприяв один з керівників ГО "Ніхто крім нас"

Середа, 27 липня 2016, 01:34

Втечі більшості "беркутівців" після Революції гідності і приховуванню зброї розформованого спецпідрозділу "Беркут" сприяв один з керівників громадської організації "Ніхто крім нас", яка об'єднує учасників бойових дій в Афганістані.

Про це повідомив керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в інтерв’ю LB.ua.

На уточнююче питання журналіста, чи є цією людиною керівник організації Олександр Ковальов, Горбатюк відповідати не став, посилаючись на таємницю слідства.

"Я не можу називати прізвище, можу сказати, що підозру дійсно оголошено особі з керівництва цього ГО  - "Ніхто крім нас", - сказав він.

При цьому, за словами Горбатюка, ця особа не заарештована, оскільки її звинувачують у приховуванні злочину, це стаття 396 Кримінального кодексу, санкції якої передбачають позбавлення волі до 3 років, тобто, це не тяжкий злочин, середньої тяжкості. Кримінальний кодекс не передбачає у такому випадку арешт як запобіжний захід.

Раніше повідомлялося, що генпрокуратура встановила хто, сприяв втечі більшості "беркутівців" після Революції гідності і приховуванню зброї розформованого спецпідрозділу "Беркут".

У причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в Києві повідомлені про підозру 26 "беркутівців", з них п'ятеро заарештовані, триває судовий розгляд.

Не менше 20 "беркутівців" втекли.

Як відомо, раніше адвокат Небесної сотні Роман Маселко заявив, що 16 "беркутівців", які були причетні до розстрілів на Майдані, втекли з України у 2014 році, зокрема, через витік інформації.